Στη χώρα των Βάσκων θα ταξιδέψει η Μπάρσα γιά την πρώτη της φετινή υποχρέωση στο Copa del Rey. Οι blaugrana θα αντιμετωπίσουν την Alaves, ομάδα της Segunda Division B, στη Βιτόρια στις 31 Οκτωβρίου ενώ ο επαναληπτικός θα γίνει στο Camp Nou στις 28 Νοεμβρίου. Αν η Μπάρσα περάσει, τότε θα αντιμετωπίσει μία εκ των Ρεάλ Σοσιεδάδ ή Κόρντομπα, ενώ αν υπάρξει κλάσικο, αυτό θα είναι στη φάση των ημιτελικών.
Τα ζευγάρια της φάσης των 32
Alcoyano-Real Madrid
Llagostera-Valencia
Cacereño-Málaga
Alavés-FC Barcelona
Eibar-Athletic Club
Jaén-Atlético de Madrid
Melilla-Levante
Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano
Sporting de Gijón-Osasuna
Almería-Celta
Córdoba-Real Sociedad
Ponferradina-Getafe
Valladolid-Betis
Deportivo-Mallorca
Real Zaragoza-Granada
Sevilla-Espanyol
Πρόγραμμα γιά τη φάση των 16 (12 και 19 Δεκεμβρίου)
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano με Νικητή Valladolid-Betis
Νικητής Melilla-Levante με Νικητή Zaragoza-Granada
Νικητής Deportivo-Mallorca με Νικητή Sevilla-Espanyol
Νικητής Sporting-Osasuna με Νικητή Llagostera-Valencia
Νικητής Eibar-Athletic Club με Νικητή Cacereño-Málaga
Νικητής Jaén-At. Madrid με Νικητή Ponferradina-Getafe
Νικητής Alavés-Barça με Νικητή Córdoba-Real Sociedad
Νικητής Almería Celta με Νικητή Alcoyano-Real Madrid
Προημιτελικά
Νικητής Melilla-Levante/ νικητής Zaragoza-Granada vs.
Νικητής Deportivo-Mallorca/ νικητής Sevilla-Espanyol
Νικητής Almería-Celta/ νικητής Alcoyano-Real Madrid vs.
Νικητής Sporting-Osasuna/ νικητής Llagostera-Valencia
Νικητής Jaén-At. Madrid/ νικητής Ponferradina-Getafe vs.
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano/ νικητής Valladolid-Betis
Νικητής Alavés-Barça/ νικητής Córdoba-Real Sociedad vs.
Νικητής Eibar-Athletic Club/ νικητής Cacereño-Málaga
Ημιτελικά
Νικητής Almería-Celta/νικητής Alcoyano-Real Madrid-
Νικητής Sporting-Osasuna/νικητής Llagostera-Valencia vs.
Νικητής Alavés-Barça/ νικητής Córdoba-Real Sociedad vs.
Νικητής Eibar-Athletic Club/ νικητής Cacereño-Málaga
Νικητής Jaén-At. Madrid/ νικητής Ponferradina-Getafe/
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano/νικητής Valladolid-Betis vs.
Νικητής Melilla-Levante/νικητής Zaragoza-Granada vs.
Νικητής Deportivo-Mallorca/νικητής Sevilla-Espanyol
Τα ζευγάρια της φάσης των 32
Alcoyano-Real Madrid
Llagostera-Valencia
Cacereño-Málaga
Alavés-FC Barcelona
Eibar-Athletic Club
Jaén-Atlético de Madrid
Melilla-Levante
Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano
Sporting de Gijón-Osasuna
Almería-Celta
Córdoba-Real Sociedad
Ponferradina-Getafe
Valladolid-Betis
Deportivo-Mallorca
Real Zaragoza-Granada
Sevilla-Espanyol
Πρόγραμμα γιά τη φάση των 16 (12 και 19 Δεκεμβρίου)
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano με Νικητή Valladolid-Betis
Νικητής Melilla-Levante με Νικητή Zaragoza-Granada
Νικητής Deportivo-Mallorca με Νικητή Sevilla-Espanyol
Νικητής Sporting-Osasuna με Νικητή Llagostera-Valencia
Νικητής Eibar-Athletic Club με Νικητή Cacereño-Málaga
Νικητής Jaén-At. Madrid με Νικητή Ponferradina-Getafe
Νικητής Alavés-Barça με Νικητή Córdoba-Real Sociedad
Νικητής Almería Celta με Νικητή Alcoyano-Real Madrid
Προημιτελικά
Νικητής Melilla-Levante/ νικητής Zaragoza-Granada vs.
Νικητής Deportivo-Mallorca/ νικητής Sevilla-Espanyol
Νικητής Almería-Celta/ νικητής Alcoyano-Real Madrid vs.
Νικητής Sporting-Osasuna/ νικητής Llagostera-Valencia
Νικητής Jaén-At. Madrid/ νικητής Ponferradina-Getafe vs.
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano/ νικητής Valladolid-Betis
Νικητής Alavés-Barça/ νικητής Córdoba-Real Sociedad vs.
Νικητής Eibar-Athletic Club/ νικητής Cacereño-Málaga
Ημιτελικά
Νικητής Almería-Celta/νικητής Alcoyano-Real Madrid-
Νικητής Sporting-Osasuna/νικητής Llagostera-Valencia vs.
Νικητής Alavés-Barça/ νικητής Córdoba-Real Sociedad vs.
Νικητής Eibar-Athletic Club/ νικητής Cacereño-Málaga
Νικητής Jaén-At. Madrid/ νικητής Ponferradina-Getafe/
Νικητής Las Palmas/Racing-Rayo Vallecano/νικητής Valladolid-Betis vs.
Νικητής Melilla-Levante/νικητής Zaragoza-Granada vs.
Νικητής Deportivo-Mallorca/νικητής Sevilla-Espanyol
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου