Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012

Ποδόσφαιρο σάλας:Ενα βήμα πριν το final-4

by Charlie

Συνεχίζει στον ίδιο σαρωτικό ρυθμό η FCB του Μαρκ Καρμόνα στο 2ο ματς για τον Α’ όμιλο του Ελίτ Ράουντ στη Σλοβενία

FCB-F.C.Araz Naxçivan (AZE): 7-1

2η νίκη, πολύ εύκολα και αυτή κόντρα στην Αράζ. Η ομάδα όχι απλώς δεν επαναπαύθηκε στο προηγούμενο αποτέλεσμα αλλά μπήκε στο ματς με τρομακτική διάθεση. Τι σήμαινε αυτό; Φερναντάο 1-0 (1ο λεπτό) και 2-0 (4ο), Αϊκάρδο 3-0 (6ο), Λιν 4-0 (8ο) και ουσιαστικά το ματς τελείωσε εκεί. Οι Αζέροι μείωσαν σε 4-1 παίζοντας με παίκτη-τερματοφύλακα (δλδ παίκτη γηπέδου που παίζει τέρμα αλλά μπορεί να ανεβαίνει και στην επίθεση) αλλά αυτό τους κόστισε το 5-1 με τον Αϊκάρδο στο 16ο. Έτσι τελείωσε το ημίχρονο. Στο 2ο μέρος η ομάδα έπαιξε χαλαρά, δεν απειλήθηκε και επιπλέον σκόραρε άλλα 2 γκολ με Τόρας (29ο) και Γουίλντε (38ο) ο οποίος παίρνει χρόνο συμμετοχής καθώς έχει επανέλθει από απουσία 1 μήνα. Πλέον η πρόκριση στο F-4 περνάει μόνο μέσα από την αναμέτρηση με την -γηπεδούχο- F.C. Litija, το Σάββατο. Προκρίνεται μόνο η νικήτρια του ομίλου.

Η βαθμολογία μέχρι τώρα σε 2 ματς (βαθμοί και σε παρένθεση τέρματα)